Кільцеві лампи
Поява LED-ламп стала новою віхою у розвитку освітлювальних приладів. Крихітні діоди виробники розташовують на платах різних форм та розмірів.
В результаті з'являється можливість уникнути тіней та домогтися виняткової картинки. Потрібно лише знати, яку кільцеву лампу вибрати, підібрати розмір, потужність та інші характеристики.
Які бувають кільцеві лампи?
На початковому етапі відбору потрібно визначитися з технологією, що використовується. За аналогією з кімнатним світлом виробники пропонують світлодіодки та люмінісцентки. Представники першої категорії впевнено витісняють з ринку другу, хоч і коштують дорожче. Така тенденція цілком закономірна, оскільки у разі кільцевого світла для більшості покупців ціна не є головним критерієм вибору.
Вибираємо кімнатні лампочки: Світлодіодні лампи — як вибрати за 7 характеристиками
Світлодіодні
Більшість освітлювальних приладів зараз йдуть на світлодіодах. Діодна технологія ефективна, екологічна, не обходиться надто дорого. Основна функціональна частина кільцевої LED-лампи є платою, на якій рівномірно розподілені світлодіоди. Зверху джерела світла закриті розсіювачем.
Сильні сторони світлодіодних кільцевих ламп:
Пульсації світла мінімальні. Якісна лампа є безпечною для зору.
Світлодіоди майже не нагріваються. Відсутність зайвого тепла — це плюс для роботи спеціалістів б'юті-сфери. Макіяж не попливе через нагрівання.
Довговічність та ремонтопридатність.
Якщо розіб'єте лампу, буде удар по гаманцю, але не по здоров'ю. Жодних шкідливих речовин у разі порушення цілісності колби не виділиться.
Різноманітність відтінків світіння.
Регулювання світлової температури.
Економна витрата електроенергії.
Для професійного використання однозначно варто вибирати з кільцевих ламп LED, оскільки нічого кращого за світлодіодну технологію в цій ніші поки що не придумали.
Цікава стаття: Таке просте «розумне» світло
Люмінесцентні
Єдиний плюс кільцевих люмінісценток — це ціна: вони значно дешевші за світлодіодні аналоги. Принцип роботи у них інший. Усередині колби — пари ртуті, внутрішня сторона покрита шаром речовини, здатної перетворювати енергію на світло. При включенні лампи між електродами проходить розряд струму і колба світиться. Недоліки кільцевих люмінісценток:
якщо розіб'ється у квартирі, у приміщення потраплять шкідливі пари ртуті;
люмінісцентка набирає максимальної яскравості не відразу, а через кілька хвилин після включення;
не любить частих включень-вимкнень, не бажано вимикати її у перші 3-5 хвилин роботи;
крихкість, невеликий термін служби.
Як бачите, для професійного використання люмінісцентки — не найкращий варіант.
Облаштовуємо робоче освітлення: Як вибрати настільну лампу: 5 підказок від користувачів
Який діаметр кільцевої лампи вибрати
Розмір має значення. Він впливає на вартість виробу, мобільність і потужність світлового потоку. То який діаметр кільцевої лампи вибрати? Відштовхуйтеся від сфери застосування світлотехніки:
Селфі-кільця діаметром 12 см бувають на батарейках та акумуляторі. Зазвичай їх прикріплюють до смартфона, рідше до планшета або ноутбука. Кільця для селфі підходять для макрознімання. Можна, наприклад, фотографувати нігті. Знімки будуть світлішими. Професіонали такої техніки не використовують.
26 см — варіант для локального освітлення. Організувати повноцінне підсвічування обличчя таким діаметром, в принципі, можна. Також пристрій запрошений при акцентному освітленні. Серед блогерів модно підсвічувати себе з одного боку, наприклад, фіолетовим кольором. Кільце кріпиться на стійці. Нехитру конструкцію зручно розташовувати на столі.
32 см — напівпрофесійний формат. Усередині кільця без проблем розміщується смартфон. У комплектацію зазвичай входить штатив для установки для підлоги.
36 см — широко популярний діаметр. Його вистачає для ідеального освітлення обличчя з відстані, що дозволяє спокійно обслуговувати клієнток у салонах краси.
45-55 см — варіант для профі. Можна робити фотографії у студії, стримувати чи спокійно записувати блог.
У назвах моделей виробники вказують зовнішні діаметри кілець у дюймах. Маловідомі компанії часом вводять в оману покупців, підсовуючи їм освітлювальні прилади, фактичні діаметри та інші характеристики яких менші за задекларовані. Тому при виборі краще орієнтуватись на перевірені бренди.
- Топ продажЗалишилось 18 днів1235541Готово до відправки800 ₴799 ₴
- Топ продажЗалишилось 35 днів00000944Готово до відправки450 ₴449 ₴
- Топ продаж-4%Залишився 1 день00000944-HГотово до відправки550 ₴530 ₴
- Топ продажЗалишилось 18 днів1235541Готово до відправки800 ₴799 ₴
- Топ продажЗалишилось 35 днів1235541WQR-1Готово до відправки800 ₴799 ₴
- Топ продаж-11%Залишилось 35 днівLED-WhiteHeart_cold&warmГотово до відправки899 ₴799 ₴
Як підібрати необхідну потужність?
Коли шукають, яку потужність кільцевої лампи вибрати, інколи зупиняються на дуже дорогих варіантах. У професійних моделях є регулювання, що дозволяє зменшити кількість світлового потоку, але якщо весь час використовувати прилад на 10-20% потужності, то, можливо, було логічніше купити простіше кільце.
У портативних моделей потужність зазвичай у діапазоні 10-20 Вт, у ламп, які працюють від 220 В — до 96 Вт. За сферами застосування класифікація виглядає так:
Для поодиноких стримувань та макрофільмування підходять портативні моделі.
30-36 Вт — варіанти для блогерів, візажистів, модних бровістів, лешмейкерів. Можна знімати не лише обличчя, а й торс людини.
45 Вт — для фільмування на повний зріст або групового стримування.
96 Вт — для знімання об'єкта, що рухається.
Тут можливі 3 варіанти: батарейки, акумулятор та мережа. На батарейках працюють селфі-кільця малого діаметра. З одного боку, це зручно: вставив елемент живлення та можна фотографувати, не думаючи деякий час про підзарядку.
З іншого боку, модель з акумулятором плюс Power Bank — зручний варіант для тривалого підсвічування на природі, і на батареї витрачатися не доведеться. Кільцеві лампи з мережевим живленням — найбільш потужні прилади для знімання у приміщенні. Втім, є моделі, які можна заживити як від USB, так і від розетки.